Yeni Mimaki 3DUJ-2207 ile tam renkli 3D baskı mümkün

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, 3DUJ-2207 ile hızla büyüyen 3D baskı endüstrisine yönelik yepyeni çözümler geliştirmeyi sürdürüyor. Bu alanda kapsamlı çözümlere imza atan Mimaki, giriş segmenti için UV kürlemeli inkjet 3D baskı makinesi 3DUJ-2207’yi Ocak 2021’de pazara sunmaya hazırlanıyor. Kompakt ve kullanışlı tasarımıyla 3DUJ-2207, 10 milyondan fazla renge sahip dünyanın ilk giriş seviyesi 3D baskı makinesi unvanını taşıyor.

Mimaki, düşük maliyetli yeni giriş seviyesi 3D baskı makinesi 3DUJ-2207 ile 3D baskı teknolojilerine erişimi kolaylaştırmayı ve yeni kullanıcı profillerine ulaşmayı hedefliyor. UV kürlemeli inkjet baskı teknolojisi sayesinde, toz yatağı üretim yöntemlerinin yaklaşık iki katı yüksek çözünürlüklü sonuçlar elde etmeye olanak veren bu model; pazara daha önce sunulan endüstriyel ölçekli 3D baskı makinesi 3DUJ-553’ün teknik gücünü ve etkileyici renk kapasitesini paylaşıyor. Bununla birlikte yeni çözüm, giriş seviyesinin ihtiyaç duyduğu esnekliğe ve ergonomiye sahip. 203 x 203 x 76mm boyutlarında modelleme alanı bulunan yeni 3DUJ-2207; kompakt yapısıyla bir ofis asansörüne sığacak ebatlarda olup demonte edilmeden taşınabiliyor. Sessiz çalışma özelliği ve opsiyonel olarak sunulan koku giderici ile ofis ortamlarında kullanım için daha da ideal hale gelen 3DUJ-2207; hem alandan hem de maliyetten tasarruf eden üretken bir model olarak öne çıkıyor.

3DUJ-2207 3D baskı makinesi, model detaylandırma ve baskı sonrası tamamlayıcı işlemlerin azaltılması ile 3D baskı teknolojisi açısından büyük bir gelişmeyi temsil ediyor. 10 milyon tam renk kapasitesi ve suda çözünebilen destek malzemelerinin benzersiz kombinasyonu sayesinde, 3DUJ-2207 ile en ince ayrıntılar canlı renklerde üretilebiliyor. Ayrıca baskı sonrasında yapılan manuel temizleme ve boyama işlemlerinden kaynaklı modele hasar verme riskini de ortadan kaldıran 3DUJ-2207; sağlam ve gerçekçi renklerde ürünler elde edilmesini sağlıyor.

Mimaki 3DUJ-2207 ile ister renkli ister şeffaf 3D baskılı modeller

3DUJ-2207’yi benzersiz kılan özellikleri arasında özel malzemeleri ve uygulama çeşitliliği yer alıyor. Mimaki’nin ticari markalı şeffaf reçineleri ile farklı derecelerde şeffaf, yarı şeffaf veya renkli modeller üretilebiliyor. CMYK ve şeffaf malzemenin sağladığı 10 milyon renk gamutunda üretilen modeller oldukça zengin bir uygulama alanına hitap ediyor.

2D inkjet baskı alanındaki Mimaki deneyim ve uzmanlığının 3D baskı çözümleri ile birleştirilmesiyle, giriş seviyesine endüstriyel baskı gücü sunan 3DUJ-2207; oldukça zorlu ve hassas prototiplerin hem daha kolay hem de daha hızlı bir şekilde üretilmesine olanak veriyor. Üstelik yüksek renk ve detay doğruluğu ile gerçekçi üretim için en önemli kriterleri başarıyla karşılıyor. Üretilen ürünlerin sonradan manuel olarak boyandığı çözümlerle karşılaştırıldığında, özellikle karmaşık modellerde eşsiz bir kalite seviyesine ulaşıyor. Tıbbi ve mimari modeller gibi birçok endüstriyel tasarım için önemli olan ince renk farklılıklarına 3DUJ-2207 ile başarıyla ulaşılabiliyor. Ayrıca bu sayede dış kaynak kullanımına gerek kalmadığı için gizli ürün bilgilerinin sızmasının önüne geçilmesi kolaylaşıyor. Bu uygulamaların yanı sıra 3DUJ-2207 ile koleksiyon figürlerinin, küçük ölçekli modellerin ve bibloların üretimi de ofis ortamında hızlı ve daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Yeni Mimaki 3DUJ-2207 ile tam renkli 3D baskı mümkün
Yeni Mimaki 3DUJ-2207 ile tam renkli 3D baskı mümkün

Giriş seviyesi için yeni bir kalite standardı belirleniyor

Küresel 3D baskı pazarının her geçen yıl genişlediğini dile getiren Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse; önümüzdeki dönemde tam renkli 3D baskı çözümlerine talebin artmasını öngördüklerini ifade etti.

Mimaki’nin hem endüstriyel segment hem de masaüstü ve reklamcılık segmentleri için 3D baskı çözümlerine sahip olduğunu hatırlatan Evertse, şunları dile getirdi; “Şimdi de 10 milyondan fazla rengi giriş seviyesine getiren yeni 3DUJ-2207’yi pazara sunmaktan gurur duyuyoruz. Kompakt tasarımıyla alandan tasarruf sağlayan 3DUJ-2207; yüksek çözünürlüklü baskı kalitesi ve düşük yatırım maliyetiyle tam renkli 3D baskıya ulaşılabilirliği daha önceden görülmemiş bir seviyeye getirecek. Üstelik, kaplama ve delme/vidalama gibi son işlemlerin uygulanabildiği bu 3D baskı modelleri 5 kg’lık çekme kuvvetine dayanacak güçtedir. Pazara sunduğumuz, uygun maliyetlerle tam renkli ve dayanıklı 3D baskı yapabilme imkanının, bu teknolojiden yararlanılarak üretilen ürün sayısını ve kullanım alanlarını artıracağına inanıyoruz.” Evertse sektöre girişi kolaylaştıran ve uygulama zenginliği sunan yeni 3DUJ-2207’nin, 3D baskı endüstrisinin gelişmesine de katkıda bulunacağını sözlerine ekledi.

Baskı endüstrisi Aralık 2020 tarihinden itibaren yeni Mimaki JV100-160’a ulaşabilecek.

Bu haber Türkiye Pazarı için ve sadece Türkçe olarak hazırlanmıştır. / This news article is only for the Turkish Market and has been only written in Turkish.

Listemize kaydolun!

* zorunlu

Son Haberler

UpNano: 3D baskıda büyük ‘nano’ yenilik

Viyana merkezli yüksek teknoloji şirketi UpNano, 100 ile 1012 kübik mikrometre arasında değişen hacimde polimerik parçalar üretebilen üst düzey bir 2PP (2 Foton Polimerizasyonu)...

Yeni Mimaki 3DUJ-2207 ile tam renkli 3D baskı mümkün

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, 3DUJ-2207 ile hızla büyüyen 3D baskı endüstrisine yönelik yepyeni çözümler geliştirmeyi sürdürüyor. Bu...

Polymaker’dan yeni endüstriyel polikarbonat malzemeler

MakerBot, 3D baskı malzemelerinin lider tedarikçilerinden Polymaker'ın MakerBot LABS, MakerBot METHOD X 3D baskı makinesi için üç polikarbonat malzemesini onayladığını duyurdu. Bu malzemeler, çeşitli...

ExOne, InnoventPro metal 3D baskı makinesi konseptini açıkladı

Endüstriyel kum ve metal 3D baskı makinelerinde bağlayıcı püskürtme (binder jetting) teknolojisi kullanan, sektörün önde gelen firmalarından ExOne, InnoventPro'nun konsept sunumunu yaptı. Metal, seramik...

Continental, 3D baskıyla otomotiv üretiminde hız kazandı

Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden biri olarak tanınan otomotiv üretimi teknolojileri liderlerinden Continental AG, Continental Mühendislik Hizmetleri (CES- Continental Engineering Services) bölümü aracılığı ile...

İlgili İçerikler